До уваги жителів Скалатської ОТГ!

04.03.2020

На підставі Правил охорони електричних мереж( затверджені Постановою Кабінету Міністрів України № 209  від 04.03.1997 р.) і з метою  запобігання пошкоджень ліній  електропередач  та запобіганню  нещасних випадків,

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

1.В межах охоронних зон повітряних ліній без письмової згоди Південно-Західної ЕС, у віддані якої перебувають ці  мережі, а  також  без  присутності представника  виконувати:

будівництво, реконструкцію,  капітальний  ремонт , знесення  будівель та споруд;

-здійснення всіх видів гірничих , вантажно- розвантажувальних,  землечерпальних , підривних, меліоративних  робіт, вирубування дерев, розташування польових станів,  загонів для худоби, установлення дротяного  загородження , атакож поливання с/г культур;

проїзд в охоронних зонах повітряних  ліній електропередач  машин і  механізмів  загальною  висотою з вантажем або без нього від поверхні  дороги понад 4,5м.

2.Забороняється   в  охоронних зонах повітряних  ліній  виконувати будь-які дії які  можуть порушити нормальну роботу електромереж, спричинити їх  пошкодження або нещасні  випадки , а  саме:

-будувати житлові , громадські та дачні  будинки, влаштовувати будь-які звалища;

складати добрива, корми, торф, солому, дрова та інші  матеріали;

-розпалювати вогнища;

розташовувати автозаправні  станції  або інші  сховища  паливно-мастильних  матеріалів;

накидати на струмопровідні  частини об’єктів електричних  мереж і наближення до них сторонніх  предметів, підніматись на опори  повітряних  ліній  електропередач,  садити  дерева  та багаторічні  насадження;

влаштовувати спортивні майданчики для ігор , стадіони, ринки , зупинки громадського  транспорту, проводити будь-які заходи з  великим скупченням людей;

запускати спортивні моделі літальних  апаратів, повітряних зміїв,  спалювання  соломи.

ПАМЯТАЙТЕ:

1.Пошкодження ліній електропередач приводить до великих матеріальних  збитків , до  нещасних випадків,  винуватці  притягуються  до адміністративної та кримінальної відповідальності.Крім того  з  них  стягуються  заподіяні матеріальні збитки( ст.205 Кримінального кодексу України,ст.147 Кодексу  України про адміністративні  порушення).

2.Переїхди поза шляхами під проводами діючої повітряної лінії  необхідно здійснювати в місцях  найменшого провисання  проводів(ближче до опор), при цьому  частини  механізмів вантажопідйомних  машин  повинні  знаходитися  у  транспортному  положенні.

3.Рух   вантажопідйомних машин  в  охоронній зоні допускається під безпосереднім   наглядом  особи, призначеної  відповідальною  за  безпечне переміщення вантажів  кранами.

4.Правила охорони  електричних  мереж  встановлюють такі  розміри охоронних зон  електичних  мереж:

ПЛ до  35 кВ -15м                                                    ПЛ-330кВ   -  30 м

ПЛ—110 кВ -20м                                                        ПЛ  -750к В-  40м

ПЛ- 154 кВ – 25 м

( всі відстані від крайніх проводів по обидві  сторони  від  лінії)

З  усіх  питань , що стосуються виконання робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередач Південно-Західної ЕС( Тернопільська ДПЛ) Вам потрібно звертатись за адресою:

Тернопільська ДПЛ

вул.Енергетична,58