Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

За січень Фонд виплатив 368,5 млн грн допомог по вагітності та пологах.

Пресрелізи
04.03.2020

За оперативними підсумками січня 2020 року Фонд соціального страхування України здійснив фінансування допомог по вагітності та пологах за понад 14 тис. листками непрацездатності на загальну суму 368,5 млн гривень.

Загалом Фондом оплачено майже 1,4 млн днів перебування у декретній відпустці. Середньоденний розмір допомоги по вагітності та пологах порівняно з січнем минулого року підвищився на 15,2% та склав 267,81 грн. 

Нагадаємо, зазначена допомога надається Фондом соціального страхування України працевлаштованим жінкам у розмірі 100% середнього доходу за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах.

Для обчислення розміру допомоги необхідно помножити розмір середньоденної заробітної плати на кількість днів фактичного перебування у відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами. Тривалість страхового стажу при цьому не враховується. Водночас, особам, якіпротягом 12 місяцівпереднастаннямстраховоговипадкумаютьстажменше 6 місяців, розмірдопомогирозраховується,виходячизнарахованоїзаробітноїплати (доходу), зякоїсплачуютьсястраховівнески, аленебільшезарозмірдопомоги, обчисленийіздвократногорозмірумінімальноїзаробітноїплати.

У загальних випадках тривалість такої відпустки складає 126 календарнихднів (70 днівдопередбачуваногодняпологіві 56 днівпісляпологів). Додатководоосновногоможе видаватись листок непрацездатності тривалістю 14 календарних днів, який також підлягає оплаті за рахунок коштів Фонду. Такий листок непрацездатності видається вразіпередчаснихабобагатопліднихпологів, виникненняускладненьпідчаспологівабовпісляпологовомуперіоді. Крім того, жінкам, віднесенимдо 1–3 категорійосіб, якіпостраждаливнаслідокЧорнобильськоїкатастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижнів вагітності терміном 180 календарних днів.

 

 

Пресслужба виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України

 

2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше