Як отримати недоотриману пенсію у зв’язку зі смертю пенсіонера?

23.02.2022

Члени родини мають право на недоотриману суму пенсії, що належала пенсіонеру та залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю. Ці кошти виплачується по місяць смерті включно. Детальніше розповідають  юристи з надання безоплатної  правової допомоги .

Кому виплачується пенсія?

Пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з ним на день його смерті.

Куди потрібно звернутись для отримання пенсії?

За недоотриманою пенсією слід звернутись в управління Пенсійного фонду де перебував на обліку померлий пенсіонер.

Протягом якого строку слід звернутись до Пенсійного фонду та які документи необхідні?

До Пенсійного фонду потрібно звернутись протягом шести місяців з дня смерті та надати такі документи:

- Паспорт;

- Свідоцтво про смерть;

- Заяву про виплату недоотриманої пенсії;

- Свідоцтво про смерть;

- Документи, які підтверджують родинні стосунки з померлим пенсіонером;

- Номер рахунку з банку.

Заявники, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях, надають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Слід зазначити, що для непрацездатних членів  сім’ї  потрібно мати документ (довідка з органів місцевого самоврядування тощо), який буде підтверджувати, що вони перебували на утриманні померлого. У разі звернення кількох членів сім’ї, які мають право на отримання суми пенсії, зазначеної у частині першій цієї статті, яка належна їм відповідно до цієї статті сума пенсії ділиться між ними порівну.