Штрафи за відсутність маски або респіратора в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті

Пресрелізи
23.11.2020

Сьогодні набирає чинності   Закон України від 6 листопада 2020 року № 1000-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»,
https://bit.ly/2IWB4dl, згідно з яким перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, — тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, надано право розглядати справи про дотримання цих протиепідемічних заходів виконавчим комітетам сільських, селищних, міських рад, а також Національній поліції, органам державної санітарно-епідеміологічної служби.

Звертаємо увагу, що такі штрафи НЕ застосовуватимуться до неповнолітніх, а також за неносіння маски на вулиці.