До уваги жителів громади роз'яснення щодо поведінки під час карантину.

19.03.2020

У зв’язку із можливим захворюванням на коронавірус (при появі високої температури, важкості дихання, сильного кашлю),  просимо дотримуватись таких заходів:

1.не покидати свого приміщення,        2. телефонуйте до сімейного лікаря:

Бохенок О.І.                                                                 +380 (98) 584 02 06

Маршалок О.М.                                                          +380 (98) 294 58 08

Симон А.Б.                                                                   +380 (68) 358 08 36

Кузик Б.М.                                                                    +380 (97) 185 76 56

Дорожинська М.В.                                                      +380 (98) 823 57 17

Ковальська О.П.                                                         +380 (98) 826 50 75

Мацьопа Н.М.                                                              +380 (97) 626 85 82

Андрусик А.С.                                                              +380 (97) 919 88 33

Кійко Т.С.                                                                     +380 (96) 289 32 08

Директор «Сімейної медицини» Луків А.К.     + 380673511039

Заступник оперативного штабу Мартинюк Б.Ф.    + 380979843419

3.телефонуйте на службу швидкої допомоги за телефоном 103.

Рекомендуємо дотримуватись звичайних заходів обережності:

-часто і ретельно мийте руки з милом чи обробляйте антисептичними засобами;

-під час кашлю і чхання прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя;

-ретельно готуйте їжу,зокрема м’ясо і яйця;

-уникайте тісного контакту з тими, хто має симптоми грипу чи застуди;

-уникайте безпосереднього контакту з дикими чи свіськими тваринами.

УВАГА!

ТИМЧАСОВО ОБМЕЖУЄТЬСЯ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН У СКАЛАТСЬКІЙ МІСЬКІЙ РАДІ ТА ІНШИХ УСТАНОВАХ З МЕТОЮ УНИКНЕННЯ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСНОЇ ІНФЕКЦІЇ.

ЛЮДИ ЯКІ ПОВЕРНУЛИСЬ З ЗАКОРДОНУ:

-зв'яжіться із Вашими сімейним лікарем;

- повідомте старостат;

-САМОІЗОЛЮЙТЕСЯ  ( не менше ніж на 14 днів)

Роз’яснення

Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, ви не можете бути носієм коронавирусной інфекції. Коронавірус пневмонія – це сухий кашель без нежиті. Це найпростіший спосіб визначити. Будь ласка, розкажіть друзям, якщо ви розбираєтеся, про ідентифікацію та профілактиці.

Вірус не є термостійким і гине при температурі 39 градусів. Тому пийте більше гарячої води. Частіше і довше будьте під сонцем.

Порада лікаря по коронавірусі:

• Вірус досить великий за розміром (діаметр комірки становить близько 400-500 нм), але звичайна мед-маска не допомагає відфільтрувати. Якщо заражений чхає перед вами або пройде на відстані до 3 метрів від вас, сповільніть крок зараза просто впаде на землю, літати не зможе.
  • Якщо вірус потрапив на поверхню металу, він проживе не менше 12 годин. Тому, якщо ви стикнулися з будь-якою металевою поверхнею, ретельно вимийте руки з милом.
  • Вірус може залишатися активним на тканинах протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок повинен вбити вірус. Зимовий одяг, досить просушити на сонці, щоб убити вірус.

Про симптоми безпосередньо захворювання-пневмонії, викликаної  коронавірусoм:

• Після проникнення в горло може з’явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триватиме 3-4 дня
  • Потім вірус буде зливатися з носовою рідиною, потрапляти в трахею, а потім в легені, викличе запалення легенів. Цей процес займе від 5 до 6 днів.
  • При короновірусні пневмонії з’являється висока температура і важке дихання. Закладеність носа не схожа на нормальну закладеність, з’являється відчуття, що тонете в воді. В цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря.

Про профілактику:

• Найпоширеніший спосіб заразитися – це доторкатися до людей, тому потрібно часто мити руки. Вірус може жити тільки на ваших руках, протягом 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа).
  • На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло Бетадином, щоб усунути або мінімізувати дії мікроб, поки ті ще знаходяться в горлі (перед тим, як потрапити в легені ..).

Будьте уважні і обережні, пийте більше підігрітої води!