Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Безоплатне отримання земельної ділянки дитиною

Пресрелізи
16.04.2021

Доволі часто у жителів України виникає питання, чи має право дитина отримати у власність земельну ділянку?

Можемо з впевненістю сказати так, може, відповідно до Конституції та законів України діти з моменту народження також мають певні права, в тому числі і право на безоплатну передачу їм земельних ділянок.

Малолітніми дітьми вважають осіб, які не досягли – 14 річного віку, а неповнолітніми – осіб у віці з 14 до 18 років.

Особи , які не досягли 14 річного віку мають право вчиняти самостійно лише дрібні побутові угоди (правочини), а всі інші правочини від їх імені вчиняють законні представники.

Цивільним кодексом визначено, що особи віком від чотирнадцяти до вісімнадцяти років, мають обмежену цивільну дієздатність, а тому неповнолітні особи вчиняють правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників. Законодавчо визначено, що на вчинення неповнолітньою особою правочину щодо нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачі) або піклувальників та органу опіки та піклування.

Таким чином, неповноліття особа має право на набуття у власність земельної ділянки та видачу правовстановлюючих документів на неї, проте вчинення всіх необхідних дій остання може здійснювати виключно за наявності нотаріально посвідченої згоди батьків (усиновлювачів) або піклувальника та отримання дозволу органу опіки та піклування.

У Цивільному кодексі України вказано, що батьки ( усиновлювачі ) є законними представниками своїх малолітніх і неповнолітніх дітей, а тому від імені та в інтересах свої дітей мають право вчиняти дії щодо набуття неповнолітніми майнових прав.

Отримати ділянку землі можна в будь-якому регіоні країни незалежно від місця проживання.

Що потрібно робити для цього, та куди звернутись?

Для отримання безоплатно земельної ділянки дитиною, необхідно батьку, матері ,(усиновлювачу) або ж законному представнику звернутись до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з заявою від імені дитини(неповнолітнього) з проханням приватизувати земельну ділянку на дитину (неповнолітню особу).

В заяві зазначається цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри, а також додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки; погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб); копія документа, що посвідчує особу.

Після того, як орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування дасть дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки та прийме рішення безоплатно передати земельну ділянку у власність, необхідно отримати в органах опіки та піклування дозвіл на те, що батьками ( усиновлювачу) на дитину (неповнолітню особу) була оформлена земельна ділянка.

Після цього батьки (усиновлювачі) можуть отримати державний акт на право власності на земельну ділянку, власником якої буде неповнолітня особа. Варто також звернути увагу, що безоплатна приватизація на дитину земельної ділянки може відбутися без будь-яких перешкод лише за наявності на земельній ділянці майна, що вже є власністю цієї дитини (подарований чи успадкований будинок).

Отже, якщо зробити висновок, то ми бачимо, що як дорослі так діти мають право на передачу їм у власність земельних ділянок та реєстрацію права власності на них.

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше