Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Атракціони: щоб розваги не стали небезпечними.

Пресрелізи
17.08.2020

Гойдалки, каруселі, батути, американські гірки… У розпал літа в українських містах відкрилися атракціони, які раніше не працювали через карантинні обмеження. Хто відповідає за безпеку атракціонів? Якою має бути безпечна атракціонна техніка? Консультують фахівці безоплатної правової допомоги.

 

Якими бувають атракціони

 

 Умовно атракціони можливо розділити на механічні та немеханічні.

Механічні атракціони мають мотор та є об’єктами підвищеної небезпеки. Такі атракціони експлуатуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, поданої територіальному органу Державної служби України з питань праці відповідно до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Уряду від 26 жовтня 2011 року № 1107.

Немеханічні атракціони використовуються без дозволів чи декларацій, оскільки не являються об’єктами підвищеної небезпеки.

Правила для атракціонів

Власники атракціонів під час установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції повинні дотримуватися Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110.

Більше того, за порушення цих Правил власники нестимуть адміністративну або кримінальну відповідальність.

Відповідно до Правил технічний огляд атракціонів має проводитися не рідше одного разу на рік. Особи, які мають технічну установку, до настання початку сезону зобов’язані провести технічний огляд та відобразити це у документах.

Проекти розміщення атракціонів мають підлягати державній санітарно-гігієнічній експертизі відповідно до Порядку проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09 жовтня 2010 року № 247. Визначення відповідності діючих атракціонів вимогам санітарних норм має здійснюватися в ході поточного державного санітарно-епідеміологічного нагляду згідно з Положенням про державний санітарно-епідеміологічний нагляд в Україні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1999 року № 1109.

Головне – безпека конструкцій

Проекти атракціонів повинні відповідати державній експертизі стосовно техногенної безпеки відповідно до Кодексу цивільного захисту України.

Атракціони мають бути здатними сприймати максимальні навантаження (маси власних конструкцій, відвідувачі і глядачі, частини, що рухаються, атракціону з відвідувачами, вітер та сніг, динамічні, вібраційні та ударні (у тому числі аварійні, температурні та інші навантаження).

Атракціонна техніка має зберігати задані властивості за багаторазового монтажу, демонтажу та транспортування.

Будь-які складові частини механізмів атракціону, що становлять небезпеку, до яких можуть мати доступ відвідувачі або обслуговуючий персонал, повинні бути захищені огорожами.

Огорожі, призначені для запобігання доступу в небезпечні зони, потрібно виготовляти та встановлювати таким чином, щоб вони перешкоджали потраплянню частин тіла в небезпечні зони з урахуванням віку відвідувачів, а також унеможливлювали їх демонтаж без застосування інструментів.

Небезпечні для відвідувачів зони атракціонів мають бути огороджені жорсткою системою обмеження доступу.

Якщо трапився нещасний випадок

 Розслідування аварій та нещасних випадків, що мали місце під час експлуатації, ремонту, налагодження чи обслуговування атракціонів, здійснюється  відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше